Ócó kici kínai

Mit vegyünk és mit ne vegyünk?

Re: Ócó kici kínai

HozzászólásSzerző: lgurul Dátum: 2008.04.18. 19:47

Helló! Quadcenter! Kérdezem, hogy az automata sebváltós gépeken a váltó hogy bírja a gyűrődést? A kínai gépekre gondolok elsősorban. Ha gondolod az általad forgalmazott gépekről küldjél e-mailt nekem./teljesítmény, váltó, ár, szervíz, garancia, esetleg több vásárlása esetén kedvezmény, tel :30 8276006 vagy lgurun@freemail.hu :quad1:
lgurul

HozzászólásSzerző: Futaman Dátum: 2008.04.19. 20:54

Ma vettem egy 110ccm-es mini quadot is a márkája Lim-Lom! :) Akkora vicc, hogy lehet megbánom...

Léghűtéses, automata, dupla kipuffos. Nincs se garancia, se szervíz, se alkatrész! Kaptam egy adás-vételit és hajts. Az ára 120.000,- volt!

Holnap az első dolgom lesz átnézni. Nem terepezésre kell, hanem csak füves területen való rohangálásra. Legrosszabb esetben kapálógépet csinálunk belölle, vagy aggregátort :mrgreen:

Azóta kaptam egy defektet a másikon, de eddig semm hiba!
Futaman

Quad típusa: Metro 250ccm

HozzászólásSzerző: quadcenter Dátum: 2008.04.25. 09:50

A tapasztalataim a kinai quadokkal kapcsolatban nem túl régiek, nem egészen egy éve adtuk el az elsőt belölle.
Ennek fügvényében nem teljesen mérvadó amit mondok de eddig nem volt gond a váltóval. Inkább öníndítóra és elektrónikára volt panasz. A többit mailbe :) Üdv.
quadcenter

Quad típusa: Suzuki

HozzászólásSzerző: Laci Dátum: 2008.10.02. 14:52

Nekem unokatesomnak is meg nekem is kinai van de csak öninditó baja volt amugy szerintem majd nem ugyan olyan mint a többi csak sokkal olcsobb de havrjaimnak van egy HONDA 250 ATV Meg Honda 250 TRX unoka öcsém nek 110ccm kina:) enyám 250 Kinai de Én Raktam bele Normáslis sport kipufogot meg 20 karbulátort fogas kerekeket:)Ja És kedvenc haveromnak egy LTZ 400:D(L)
Laci

Quad típusa: LTZ 400

HozzászólásSzerző: quadok Dátum: 2008.10.03. 12:31

Nekem kínai hummer tipusú quadom van amelyiknek már van kerékutánfutása és csakterpesztése. Igazából a vásárlás után rákellett szánni négy-öt délutánt hogy helyre pakolj néhány alkatrészt meg pótolj egykét olyan apró dolgot amit a kis kínai nem tartott fontosnak.Ez után nekem nem volt vele semmi gondom. De az az igazság hogy most szeretnék venni egy jó állapotú használt márkásabb quadok , mert azért valjuk be nem mindegy hogy quados környezetbe mivel jelensz meg.
quadok

Quad típusa: Hummer D 200

HozzászólásSzerző: Detty182 Dátum: 2008.10.03. 12:54

quadok írta:Nekem kínai hummer tipusú quadom van amelyiknek már van kerékutánfutása és csakterpesztése. Igazából a vásárlás után rákellett szánni négy-öt délutánt hogy helyre pakolj néhány alkatrészt meg pótolj egykét olyan apró dolgot amit a kis kínai nem tartott fontosnak.Ez után nekem nem volt vele semmi gondom. De az az igazság hogy most szeretnék venni egy jó állapotú használt márkásabb quadok , mert azért valjuk be nem mindegy hogy quados környezetbe mivel jelensz meg.

Szerintem ez hóóót hülyeség,már bocs,de senki nem azt nézi hogy milyen géppel vagy,hanem azt hogy mit tudsz kihozni belőle meg magadból.Attól hogy van egy mittudomén hány millás bombád attól még nem bizti hogy tudod is használni.Szerintem az a fontos hogy tanulj meg menni egy akár kinaival,aztán ha már megy akkor kell nagyobbat venni.Mi a kis ozikkal és kis segitséggel (ugye nigger?)megcsináljuk amit a "nagyok".Persze ez társaságtól is függ,miért quadoztok,gépmutogatosdiból,vagy az élvezet kedvéért.Szerintem.
Detty182

Quad típusa: Ozark

HozzászólásSzerző: quadok Dátum: 2008.10.03. 13:02

Kínai quadot nem szabad Metróból venni. Én a Hummer 200 asat egy szolnoki Cégtől vettem 230 ezer Ft-ért akciósan beüzemelve fagyállóval feltöltve 6 hónap garival , és nem írtak elő semmilyen kötelező szervíz látogatást. Elmondták mikor cseréljem az olajak milyet öntsek bele hogy tisztítsam az olajszűrőt mikor állítsam a szelephézagot stb. Gar időn belül vittem a rossz alkatrészt ( nem a quadot ) a gar jegyet és adták az új alkatrészt. Persze a javítást szervizelést ők is megcsinálják ha akartam volna. De mondták ha én szervizelem és nem ők a garancia akkor is érvényes, és ez így is volt.
quadok

HozzászólásSzerző: quadok Dátum: 2008.10.03. 13:13

pipihusi írta:
quadok írta:Nekem kínai hummer tipusú quadom van amelyiknek már van kerékutánfutása és csakterpesztése. Igazából a vásárlás után rákellett szánni négy-öt délutánt hogy helyre pakolj néhány alkatrészt meg pótolj egykét olyan apró dolgot amit a kis kínai nem tartott fontosnak.Ez után nekem nem volt vele semmi gondom. De az az igazság hogy most szeretnék venni egy jó állapotú használt márkásabb quadok , mert azért valjuk be nem mindegy hogy quados környezetbe mivel jelensz meg.

Szerintem ez hóóót hülyeség,már bocs,de senki nem azt nézi hogy milyen géppel vagy,hanem azt hogy mit tudsz kihozni belőle meg magadból.Attól hogy van egy mittudomén hány millás bombád attól még nem bizti hogy tudod is használni.Szerintem az a fontos hogy tanulj meg menni egy akár kinaival,aztán ha már megy akkor kell nagyobbat venni.Mi a kis ozikkal és kis segitséggel (ugye nigger?)megcsináljuk amit a "nagyok".Persze ez társaságtól is függ,miért quadoztok,gépmutogatosdiból,vagy az élvezet kedvéért.Szerintem.

Szerintem te is jobban érzed magad ha ozi van a feneked alatt nem egy kínai. Igazából én nem vagyok valami nagy quados egyszerűen csak szeretek quadozni.Nekem egy jó kikapcsolódás egy jó kis túra. De viszont az emberek sokat megmosolyogják és hallom amikor mondják "nézzétek már a kínai quadon rendszám van"
quadok

HozzászólásSzerző: Detty182 Dátum: 2008.10.03. 13:22

Az igaz,mentünk mi is már egy hummer-es sráccal kisebb nagyobb bibik mindig voltak a géppel.Az tényleg nem egy hátrány ha megbízható a géped.
A rendszámot meg mostanság szerintem elég sokan irigylik. :roll: :roll:
Detty182

Quad típusa: Ozark

HozzászólásSzerző: quadok Dátum: 2008.10.03. 13:39

Én egy éve használom a kínai gépet soha nem volt vele semmi baj soha nem kellett túrák alatt még egy csavart sem meghúzni.
Az első héten kiadta magábol ami javításra szorult .ezután nem volt vele semmi baj. De azért ott motoszkál a kis agyamban végül is ez egy kínai csodagép , sokkal nagyobb esélyem van hogy lerobbanjak mint egy márkásabb géppel. Na egyedül nem is megyek vele messzire. Oziból megfelelne a 250-es is , bár most inkább a 4x4 -eket nézegetem mert ezekből is van már egy milla körül jó állapotú.
quadok

HozzászólásSzerző: Speti7 Dátum: 2009.05.11. 05:35

Helo!enis kezdő quados vagyok én pl.egy yomoto xsport 250-es quadot vásároltam!ehhez mitszóltok???joltettem amit tettem??? ;)
Speti7

Quad típusa: Yomoto Xsport 250

HozzászólásSzerző: dawe02 Dátum: 2009.05.23. 13:51

Sziasztok!
Srácok akad itt valakinek Bashan 250 s-11 típusú quad-ja? Észrevételeket és információkat szeretnék gyűjteni erről a típusról!
dawe02

Quad típusa: bashan 250s-11

HozzászólásSzerző: Rozsdás Dátum: 2009.05.23. 21:58

venni akarsz, vagy már vettél? ha még nem vetted meg a köv kérdés hogy mennyit szánsz rá? (én nem ismerem), de a kínaitól tapasztalatból mondom hogy félek.......
ÉN LENNI LELKES AMATŐR.........
quadozunk.lapunk.hu 06302532485 SUZUKI OZARK 250
Rozsdás

Quad típusa: Yamaha KODIAK 4x4

HozzászólásSzerző: dawe02 Dátum: 2009.05.24. 13:35

Már vettem...azért keresek olyasvalakit akinek ilyen típus van!
dawe02

Quad típusa: bashan 250s-11

HozzászólásSzerző: nigger Dátum: 2009.05.29. 04:37

Ne keress csak szerelj! :wehehe: :fogas:
nigger

Quad típusa: Ranger

HozzászólásSzerző: kopaszfiu Dátum: 2009.05.29. 20:27

Sziasztok! Megtudná nekem mondani valaki hogy a zongsen 250 ccm quad mennyiért van a metróba vagy esetleg tavaly mennyi volt????Válaszokat előre is köszönöm!
kopaszfiu

Quad típusa: zongshen

HozzászólásSzerző: kotreba Dátum: 2009.05.29. 20:57

kopaszfiu írta:Sziasztok! Megtudná nekem mondani valaki hogy a zongsen 250 ccm quad mennyiért van a metróba vagy esetleg tavaly mennyi volt????Válaszokat előre is köszönöm!

metro.hu
kotreba

Quad típusa: Can-am outlander 800xt

HozzászólásSzerző: kopaszfiu Dátum: 2009.05.30. 18:22

Szia!a linket át tudnád küldeni mert én csak húsféle terméket tudok nézni meg hal! :(
kopaszfiu

HozzászólásSzerző: kotreba Dátum: 2009.05.31. 16:31

kopaszfiu írta:Szia!a linket át tudnád küldeni mert én csak húsféle terméket tudok nézni meg hal! :(

sajna most nekem is, és még a kártyám sincs nálam hogy be tudjam irni a számot...keress reklámfüzetet abban benne kell hogy lgyen...... De szerintem jobbsn jársz ha veszel 1 ozit
kotreba

HozzászólásSzerző: kopaszfiu Dátum: 2009.05.31. 19:50

Köszike! Hát nekem csak azért kellene mert terepjáróra elcserélem és hogy az a quad mennyit ér???
kopaszfiu

HozzászólásSzerző: rich Dátum: 2009.10.10. 06:48

Most lesz negyed éve hogy szert tettem 200-as Zongshen blokkal szerelt rizsrakétámra. Nekem elég hiányosak voltak az ismereteim a négykerekűek világában tátongó szakadékról a márkás gépek és a koppintások közt - vásárláskor jobb híján az előző tulaj világosított fel ezen kérdés mibenlétéről. Ennek tudatában és szem előtt tartva hogy mennyi pénzt költöttem rá azt kell mondjam egyáltalán nem bántam meg a vásárlást.
Korábban csak néhány Can-Am ATV-vel volt dolgom pár nap erejéig, de akkor még az újdonság varázsa, és a pusztán "ezt is kipróbáljuk, de annyira nem érdekel a dolog" hozzáállás megakadályozta hogy használói szempontok szerint jobban szemügyre vegyem a járgányt. Arra viszont határozottan emlékeztem, hogy lehet tépni bátran a gép szarvát, mert a leggyengébb láncszem rajta én voltam, és ha rajta bírtam maradni a többi őt nem érdekelte. Nos, ez az alapvetés egy felkelő nap országában összedobott szerkezetre sajnos nem igaz. Az első hetekben próbálkoztam ezen irányelv alapján használni, de estére ebből a hozzáállásból mindig szerelés lett. Nagyon sok buta hibát kijavított már rajta az előző tulaj, de rengeteg megmosolyogtató megoldás maradt nekem így is. Látszik, hogy egy-egy modell gyártásából teljesen hiányzik a tesztelési, hibakeresési fázis, mert ha csak egy napig is mennének vele nem engednék ki a gépet mondjuk rúgós alátétek nélkül a díszítőelemek csavarjai alá. Ezekből egy maréknyit hagytam el az első pár nap alatt - mióta az összesnél pótoltam a filléres alátétet ilyen nem fordult elő. A másik nagy pofon a víz kérdése volt: értelemszerűen nem működik egy sport quadnál a feltérdelünk az ülésre és átkelünk a folyón módszer, de legnagyobb bánatomra még a levegőszűrő magassága sem mérvadó. A főbiztosíték egy lengő dobozban lévő üveg megoldás volt a bal hátsó sárvédő alatt. Mondanom sem kell hogy nem volt elragadtatva attól, ha a kerék folyamatosan vízben ment és fröcskölte rá a vizet. Az első felfüggesztés gömbcsuklós elemei sem nagyon szerették a búvárkodást, a porvédőik tényleg csak a por ellen jók, mert másnapra csikorgott az egész minden kormánymozdulatnál. Zsírzógomb egyébként az egész szerkezeten egyetlen helyen van, de ahhoz sem lehet hozzáférni egy kerék leszerelése nélkül. A műanyagok meg olyanok rajta amilyenek - az ülésről például egy határozott ütéssel már sikerült letörni az első rögzítést.
:aaaa:
Mielőtt átmegy eposzba a bejegyzésem még azt elmondom, hogy így utólag örülök neki hogy eleinte quadállat módjára használtam a vasat, mert így sikerült elég jól megismerni, és kijavítani a húzott szemű kollégák vicces mérnöki bravúrjait. Ha tisztában van vele az ember hogy ami a hátsója alatt van az nem Land Rover, és ésszel használja, nagyon sok öröm forrása tud lenni egy kínai quad is. Gyereknek, vagy quadoztatásra én is inkább márkásba fektetnék, hobbira, első gépnek viszont kiválóan beválhat egy ócó kici nevesincs négykerekű.
:nice:
rich

Quad típusa: Made in China

HozzászólásSzerző: quadcenter Dátum: 2009.10.23. 10:39

Egy hétvégén Bashan 200at teszteltünk pályán és off roadon. Nagy buli volt:)) A tapasztalat az, hogy terepen néhány órát kibirt, utánna viszont ahány kereke van annyi felé állt. Azaz használhatatlanná vált. Pályán pedig egy vicc..2 -2 kört mentünk és kuplung elszált, kilépő leszakadt és a legjobb: a lengőkarok + lengéscsillapítóknak annyi. Arról nem is beszélve, hogy a quadozás élménye teljesen más egy normális quadon. Volt néhány halálközeli élményem vele :P Egyszóval kezdő quadnak kis árkülönbséggel lehet venni használt japán quadot és az birja. Pl. Suzuki LT 250 vagy a sokat emlegetett Ozi.. hidjétek el tudom miről beszélek :) Üdv!
quadcenter

HozzászólásSzerző: nigger Dátum: 2009.10.29. 20:11

quadcenter írta:Egy hétvégén Bashan 200at teszteltünk pályán és off roadon. Nagy buli volt:)) A tapasztalat az, hogy terepen néhány órát kibirt, utánna viszont ahány kereke van annyi felé állt. Azaz használhatatlanná vált. Pályán pedig egy vicc..2 -2 kört mentünk és kuplung elszált, kilépő leszakadt és a legjobb: a lengőkarok + lengéscsillapítóknak annyi. Arról nem is beszélve, hogy a quadozás élménye teljesen más egy normális quadon. Volt néhány halálközeli élményem vele :P Egyszóval kezdő quadnak kis árkülönbséggel lehet venni használt japán quadot és az birja. Pl. Suzuki LT 250 vagy a sokat emlegetett Ozi.. hidjétek el tudom miről beszélek :) Üdv!

Tibi!Egyetértünk! :sor:
nigger

HozzászólásSzerző: quadcenter Dátum: 2009.11.09. 11:25

Tibi!Egyetértünk! :sor:[/quote]

köszi az egyetértést ;) ismerjük egymást? :sor:
quadcenter

HozzászólásSzerző: nigger Dátum: 2009.11.09. 17:52

Amennyiben te a quadcenteres Tibi vagy akkor én meg a nigger. :twisted:
nigger

HozzászólásSzerző: quadcenter Dátum: 2009.11.11. 13:24

Igen, a quadcenteres Tibi vagyok :király
quadcenter

HozzászólásSzerző: kotreba Dátum: 2009.11.11. 22:30

nigger írta:
quadcenter írta:Egy hétvégén Bashan 200at teszteltünk pályán és off roadon. Nagy buli volt:)) A tapasztalat az, hogy terepen néhány órát kibirt, utánna viszont ahány kereke van annyi felé állt. Azaz használhatatlanná vált. Pályán pedig egy vicc..2 -2 kört mentünk és kuplung elszált, kilépő leszakadt és a legjobb: a lengőkarok + lengéscsillapítóknak annyi. Arról nem is beszélve, hogy a quadozás élménye teljesen más egy normális quadon. Volt néhány halálközeli élményem vele :P Egyszóval kezdő quadnak kis árkülönbséggel lehet venni használt japán quadot és az birja. Pl. Suzuki LT 250 vagy a sokat emlegetett Ozi.. hidjétek el tudom miről beszélek :) Üdv!

Tibi!Egyetértünk! :sor:

:király :király
kotreba

HozzászólásSzerző: kemenylegeny Dátum: 2010.04.17. 18:38

Üdvözlet mindenkinek.

Azt szeretném megtundni, hogy a képen látható jószág miféle szerzet.
Gondolom Kínai, de valaki erősítsen meg ebben, meg azt is gondolom, hogy, wexxtor.
Esetleg holtalálom meg az eszközön az azonosítóját.
Előre is köszönöm a segítséget, várom a válaszokat.

Üdv.
Csatolmányok
P1130125forum.jpg
kemenylegeny

Quad típusa: Wexxtor

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2010.04.18. 15:20

Üdv itt :)
Sajnos sok jóra ne számíts, ugyanolyan formára ezer féle kínai gép van.
Talán a www.agroquad.hu oldalon próbáld meg elérni a srácot, ő elég sokat látott már :) És van hozzá alkatrésze is.
frpeter
Adminisztrátor

Quad típusa: Ozi, Cica, Eiger, ...

HozzászólásSzerző: jasi Dátum: 2010.10.19. 17:00

HELLO kb 4-honapja vettem egy basan 250-est nem nagy márka hobbi célra megfelel eddig csak a szokásos olajcsere fagyálo csere semmi más gond ja meg egy defekt nagyon érzékeny a gyujto gyertyája csak a gyár által megadott jo neki eddig egyszer cseréltem 90km/ó a végsebessége nem a legjobb de turázni megfelelö versenyre nem ajánlom erő viszont van benne elektromosan elég érzékeny kisseb átalakitásokat igényelne de nemvészes +még a szükséges zsirzás karbantartás.Ha van egykis müszaki rálátásod nem fog meg a gép és az ára is elfogadhato.
jasi

Quad típusa: basan

HozzászólásSzerző: agyhalott Dátum: 2016.04.06. 11:42

Sziasztok! Rövid időn belül szeretnék venni egy quadot magamnak. Terepre, erdőbe, dombokra itt a környékemen. Évi 2-300 km-t használnám körülbelül. 200-250 ezret gondoltam rá kiadni. Tudnátok valami jót ajánlani? Előre is köszi a segítséget!
agyhalott

Quad típusa: nincs

Előző

Vissza: Quad típusok