Feljelentettek, rendőri indicensek

Minden jogi gond, például rendszámozás, feljelentés, megoldások.

Feljelentettek, rendőri indicensek

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2008.01.30. 18:55

Feljelentettek, mit tegyek? Mit mondjak a rendőrnek, ha megállít?
frpeter
Adminisztrátor

Quad típusa: Ozi, Cica, Eiger, ...

Re: Feljelentettek, rendőri indicensek

HozzászólásSzerző: Kapper88 Dátum: 2008.03.16. 21:02

Mennyire büntethet meg minket egy rendőr ha semmi papirunk sincsen?
Se motor jogsi se biztositás ugye se műszaki?
Viszont ha van jogsi akkor milyen kell meg biztositás is akkor csak a műszaki mitt büntethet meg?
Kapper88

Quad típusa: Ltz 400

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2008.03.17. 08:23

Kapper88 írta:Mennyire büntethet meg minket egy rendőr ha semmi papirunk sincsen?
Se motor jogsi se biztositás ugye se műszaki?
Viszont ha van jogsi akkor milyen kell meg biztositás is akkor csak a műszaki mitt büntethet meg?

Ilyen esetben feljelent, ha nem tudod igazolni a géped eredetét, akor el is kobozhatja a géped, amíg nem derül ki kié is a gép.
Nem egy olcsó mulatság.
Hogy jogsi miylen kell, az műszaki nélkül teljesen mindegy, és sajnos nincs megszabva, mivel olyan mint quad, nem létezik. M rendszámhoz B kell, motorohoz A. De állítólag bevezetésre kerül majd egy B1 kategória quadoknak, bár ígéreteket már elég sokszor hallottunk.
frpeter
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Nagyfefa Dátum: 2008.03.17. 12:32

Hát Kapper 88 amit eddig olvastam tőled azokból kiindulva te azok közé tartozol akik miatt idáig jutott a dolog!
Azt nem mondom,hogy minden LTZ-s ilyen de ha valaki ilyen gépet vesz és túrázni szeretne vele alapból ismernie kéne a szabályokat!
Legelösször is jó ha tudod,hogy ez jármű és nem játékszer ebből következik,hogy közúti jelzéssel kell ellátni!
Ha ez nincs az már önmagában szabálysértés és elég komolyan büntethető akár százezrekbe is kerülhet!
Ezt még megfejeled azzal,hogy nincs a járműhöz alkalmas vezetői engedélyed igy még cifrább a dolog és ez még nem minden mert ha rádverik a fokozottan védett term.védelmi.területre való behajtást az önmagában három kiló!
Ezt összeadva nem ér annyit a géped és ne hidd,hogy megléphetsz mert az már bűncselekmény(menekülés)igy azért akár le is sittelhetnek!
Ezért jobban teszed ha tájékozódól és megpróbálsz ésszel közlekedni és minnél halkabb kipuffogót feltenni !
A zöld rendszámot neked nem ajánlom mert azzal csak negyvennel lehet menni és te ezt sem fogod betartani és másokra fognak rászálni a te hüjeséged miatt!
Próbálj meg normálisan kozlekedni de inkább keressél társakat és csapatba nyomjátok ahol van aki tudja mit hogyan igaz a szabályokat akkor sem fogjátok betartani de mérsékelt magatartással sok mindent el lehet érni és semmiképpen nem kell arcoskodni mert az jóra nem vezet és SOHA NE MENEKÜLJ!!!
Remélem sikerült mindenre válaszolni ha még van kérdésed tedd fel!
Nagyfefa

Quad típusa: Polaris

HozzászólásSzerző: Kapper88 Dátum: 2008.03.17. 21:08

Igazság szerint engem is az idegesit hogy kb 4 éve mikor megjelenteak az ltz -ék akkor bukott ez ki hogy megelégelték a rendőrök a kerekezést mega bohockodást.Miattam ugyan nem szigoritottak még semmit mert kb 3 honapja van meg a moci és eddig még mindig futoval volt kivéve a pályára vagy határba:( De ezt szeretném kihagyni nem a városba akarok én jampiskodni akkor gyorsaságit vettem volna de nem akarok meghalni a forgalomba mások miatt:(csak kigurulni nekem 25 is elég még csak 40 sem kell csak ne kéne futozgatni meg kocsit otthagyni örizetlenül még én motorozok.Ezért érdeklődöm. :?:
Kapper88

Quad típusa: Ltz 400

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2008.03.18. 08:08

Hát igen, jó lenne ha meg lehetne oldani, már mi is várunk erre...
frpeter
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Nagyfefa Dátum: 2008.03.18. 11:00

Az a baj,hogy nem várni kéne rá hanem tenni valamit!
Nagyfefa

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2008.03.18. 11:54

Nagyfefa írta:Az a baj,hogy nem várni kéne rá hanem tenni valamit!

Magyarországon??? Viccelsz? :evil:
frpeter
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: legálisanquadozni Dátum: 2008.04.08. 10:44

:quad2:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára legálisanquadozni 2008.04.13. 11:54-kor.
legálisanquadozni

Quad típusa: LTR-450

HozzászólásSzerző: kotreba Dátum: 2008.04.09. 14:37

1-2estben már mi is megloktunk eloluk skban!!! :mrgreen: :mrgreen:
kotreba

Quad típusa: Can-am outlander 800xt

HozzászólásSzerző: Nagyfefa Dátum: 2008.04.10. 07:35

Ugye azzal mindenki tisztában van,hogy ha menekültök onnantól nem szabálysértőként kezelik, hanem komolyabb bűncselekmény elkövetőjeként igy sokkal súlyosabb bűntetés kapható!
Ráadásul meneküléskor könnyen lehet hibázni és egy balesetnek is nagyobb az esélye!
Azt tanácsolom mindenkinek ne meneküljön mert nem okos dolog!
Aki tiltott helyen mászkál vagy rendszám nélkül flangál a városban az akkor is legyen nagyfiú ha megbüntetik érte mert egyébként egy menekülő tolvajjal egyenértékű amit csinál!
Nagyfefa

HozzászólásSzerző: Zselé Dátum: 2008.04.11. 13:57

Nagyfefa írta:Ugye azzal mindenki tisztában van,hogy ha menekültök onnantól nem szabálysértőként kezelik, hanem komolyabb bűncselekmény elkövetőjeként igy sokkal súlyosabb bűntetés kapható!
Ráadásul meneküléskor könnyen lehet hibázni és egy balesetnek is nagyobb az esélye!
Azt tanácsolom mindenkinek ne meneküljön mert nem okos dolog!
Aki tiltott helyen mászkál vagy rendszám nélkül flangál a városban az akkor is legyen nagyfiú ha megbüntetik érte mert egyébként egy menekülő tolvajjal egyenértékű amit csinál!

Nekem az 1ik haverom rendőr azon a környéken,ahol én lakom és ő azt mondta,h semmiképp se álljak meg a rendőrnek,mert úgysem tud elkapni... Jó nem azt mondom,h szándékosan keresem a bajt,sőt nagyon ritkán megyek csak ki az útra,de ha esetleg úgy alakul,h meg akarnak állítani,tuti,h nem fogok megállni!! :D
Zselé

Quad típusa: LT-Z 400

HozzászólásSzerző: Nagyfefa Dátum: 2008.04.11. 14:12

Zselé

Ha te azt tartod okosabbnak,hogy menekülsz akkor rajta!
De ne csodálkozzál ha keményen meg fognak érte rángatni valamint sok mást aki normálisan szeretne mászkálni de az ilyen menekülős mentalitás miatt mindenkit bűnözőnek titulálnak!
Gondolom rendszámod sincs mert akkor nem lenne okod menekülni ha közúton nem természetvédelmi övezetben mászkálsz!
De hát mást nem is lehet várni attól aki rendszámot sem képes használni igy rántja le magával azokat akiknek van!
Gratulálok
Ügyes!
Nagyfefa

HozzászólásSzerző: Zselé Dátum: 2008.04.11. 14:33

Nagyfefa írta:Zselé

Ha te azt tartod okosabbnak,hogy menekülsz akkor rajta!
De ne csodálkozzál ha keményen meg fognak érte rángatni valamint sok mást aki normálisan szeretne mászkálni de az ilyen menekülős mentalitás miatt mindenkit bűnözőnek titulálnak!
Gondolom rendszámod sincs mert akkor nem lenne okod menekülni ha közúton nem természetvédelmi övezetben mászkálsz!
De hát mást nem is lehet várni attól aki rendszámot sem képes használni igy rántja le magával azokat akiknek van!
Gratulálok
Ügyes!

Köszi a gratulációt...
Majd,ha esteleg 2-3 év múlva lesz vmi értelmes törvény a quad használatra,akkor nem lesz okom miért menekülni... :roll:
Zselé

HozzászólásSzerző: Nagyfefa Dátum: 2008.04.11. 15:04

Zselé

Neked milyen lenne a véleményed ha valaki nem tart be szabályokat és utána még ő van sértve,neki ál feljebb?
Mert az a nagy büdös igazság,hogy aki nem rendszámozza a gépét(zöld bárkinek lehet ma is)alapból szarik a szabályokra!
Mire fel akarunk bármit is elérni ha a jelenlegiket sem tartjuk be?
Neked is csak azt tudom mondani,hogy vedd le az autódról a rendszámod és úgy mászkáljál ha nálad ez löki meg az adrenalin szintedet!
De ugye ezt nem mered?
Akkor quadon miért nem rendszámozol?
Törvénytelenséget csinálsz és fel vagy háborodva?
Elmondom neked ha igy haladunk 1-2év múlva annak is örülhetünk ha lesznek versenyek ahol legálisan tudjuk használni a gépeket!
El kéne ismerni,hogy nem tartjuk be a szabályokat és azt még nem tetézni azzal,hogy menekülünk(már aki)mert ezzel a magatartással magadon kivűl az összes társadnak csak ártani tudsz.
És majd csinálnak olyan elfogást amiből nem tudsz meglépni!
Ez miért jó?
A rendőr haverodnak meg mond meg ha ilyen tanácsai vannak jobb lenne ha eltávolodna a testülettől mert pont neki lenne a dolga,hogy felvilágositson és elmagyarázza mi az amire számithatsz.
Bár lehet ő is szarik a dolgokra csak a saját kenyerét szereti sütögetni!
Ne gondold,hogy én ellened vagyok és nincs veled ezen kivül semmi bajom de meg kéne érteni mi a helyes út!
Ha lessz rendszámod letakarod vagy leveszed?
Remélem nem, hanem próbálsz legálisan járható helyeket találni és akkor még sikáig lehet majd űzni ezt a remek hobbit!
Nagyfefa

HozzászólásSzerző: legálisanquadozni Dátum: 2008.04.11. 20:11

Jó lenne, ha mindenki tisztában lenne kinek és minek lehet zöld rendszáma!!!
Vagyis nekünk quadosoknak biztosan nem.
Ideiglenes M betűjelű, zöld rendszámtábla.
Az ideiglenes rendszámmal fémjelzett nyilvántartást a 27/2005 (05. 31.) sz. BM-rendelet -- amely 2005. július 1-én lépett életbe -- kizárólag a regisztrált gazdálkodók számára teszi lehetővé. Alkalmas lesz arra, hogy a mezőgazdasági erőgépek ideiglenes rendszámmal és ideiglenes forgalomban tartási engedéllyel részt vegyenek a közúti közlekedésben. Ez a kedvezmény csökkentett okmányolási procedúra mellett jelentős költségmegtakarítást jelent, hiszen a biztosítás, a súlyadózás alól mentesül. Az egyetlen követelmény, hogy a gazdálkodónak/üzembentartónak -- akinek a tulajdonában ilyen lassú jármű, mg.-i vontató, mg.-i munkagép van -- nyilatkoznia kell a gép állapotának műszaki alkalmasságáról és annak fenntartásáról
A rendelet alkalmazásában mezőgazdasági erőgépnek minősülnek az:

-- önjáró mezőgazdasági és erdészeti gépek (kombájnok, silózógépek, rendrevágók, stb.);

-- önjáró műtrágya- és szervestrágyaszóró gépek;

-- önjáró permetezőgépek;

-- speciális önjáró eszközhordozó alvázak;

-- mezőgazdasági tevékenységre alkalmazható önjáró rakodógépek.

Ezen a rendszám problémán csak egy quad kategória segíthet semmi más!!!!!!

Neked milyen lenne a véleményed ha valaki nem tart be szabályokat és utána még ő van sértve,neki ál feljebb?
Mert az a nagy büdös igazság,hogy aki nem rendszámozza a gépét(zöld bárkinek lehet ma is)alapból szarik a szabályokra!
Neked is csak azt tudom mondani,hogy vedd le az autódról a rendszámod és úgy mászkáljál ha nálad ez löki meg az adrenalin szintedet!
De ugye ezt nem mered?
Elmondom neked ha igy haladunk 1-2év múlva annak is örülhetünk ha lesznek versenyek ahol legálisan tudjuk használni a gépeket!
El kéne ismerni,hogy nem tartjuk be a szabályokat és azt még nem tetézni azzal,hogy menekülünk(már aki)mert ezzel a magatartással magadon kivűl az összes társadnak csak ártani tudsz.
Ez miért jó?
A rendőr haverodnak meg mond meg ha ilyen tanácsai vannak jobb lenne ha eltávolodna a testülettől mert pont neki lenne a dolga,hogy felvilágositson és elmagyarázza mi az amire számithatsz.
Ne gondold,hogy én ellened vagyok és nincs veled ezen kivül semmi bajom de meg kéne érteni mi a helyes út!
Remélem nem, hanem próbálsz legálisan járható helyeket találni és akkor még sikáig lehet majd űzni ezt a remek hobbit!
legálisanquadozni

HozzászólásSzerző: Zselé Dátum: 2008.04.11. 20:16

De ugye ezt nem mered?
Ez miért jó?

Te most milyen szabályokról beszélsz?? Vannak szabályok?? Majd ha végre valahára lesznek kornkrét törvények és olyan kategóriás jogsi,amivel mehetek a géppel,akkor becs. szavamra betartom az összeset!!!
De most h senki nem tud semmit én is szarok az egészre...
A quadosok mindenhonnan ki vannak tiltva,akkor mi a f...ért engedik h megvegye a paraszt a gépet 1-2 milláért ,ha nem használhatja sehol??? Na sztem itt kezdődik a probléma...
Zselé

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2008.04.11. 23:10

legálisanquadozni írta:Jó lenne, ha mindenki tisztában lenne kinek és minek lehet zöld rendszáma!!!
Vagyis nekünk quadosoknak biztosan nem.
Ideiglenes M betűjelű, zöld rendszámtábla.
Az ideiglenes rendszámmal fémjelzett nyilvántartást a 27/2005 (05. 31.) sz. BM-rendelet -- amely 2005. július 1-én lépett életbe -- kizárólag a regisztrált gazdálkodók számára teszi lehetővé. Alkalmas lesz arra, hogy a mezőgazdasági erőgépek ideiglenes rendszámmal és ideiglenes forgalomban tartási engedéllyel részt vegyenek a közúti közlekedésben. Ez a kedvezmény csökkentett okmányolási procedúra mellett jelentős költségmegtakarítást jelent, hiszen a biztosítás, a súlyadózás alól mentesül. Az egyetlen követelmény, hogy a gazdálkodónak/üzembentartónak -- akinek a tulajdonában ilyen lassú jármű, mg.-i vontató, mg.-i munkagép van -- nyilatkoznia kell a gép állapotának műszaki alkalmasságáról és annak fenntartásáról
A rendelet alkalmazásában mezőgazdasági erőgépnek minősülnek az:

-- önjáró mezőgazdasági és erdészeti gépek (kombájnok, silózógépek, rendrevágók, stb.);

-- önjáró műtrágya- és szervestrágyaszóró gépek;

-- önjáró permetezőgépek;

-- speciális önjáró eszközhordozó alvázak;

-- mezőgazdasági tevékenységre alkalmazható önjáró rakodógépek.

Ezen a rendszám problémán csak egy quad kategória segíthet semmi más!!!!!!

De ugye ezt nem mered?
Ez miért jó?

Egy ATV röhögve belefér az itteni kategórák felébe. De erdészeti kiközelítőnek midnen további kiegészítő nélkül elmehet. Tehát elvileg ami kell:
- működő fékrendszer
- rögzítőfék
- menetjelző lámpa (+féklámpa)
- indexek
- tükör
- bármiylen indításgátló (pl slusszkulcs)
Szóval hivatalosan nem sok kivetnivaló van egy ATV esetén ha ezek megvannak, márpedig elég ki átalakítással meglehetnek.
Ja és egy utas szállítható, igaz a megengedett maximális sebesség 45km/h és a főbb utakról ki vagyunk tiltva.
frpeter
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Nagyfefa Dátum: 2008.04.12. 07:08

Legálisanquadozninak

A zöld egy ideiglenesen kiadott rendszám ami három évre szól !
Pont ez az ami jó is lehet benne mert talán addigra rendeződnek a viszonyok.
Te vagy kicsit tájékozatlan ha nem ismered a lehetőségeket!
A hatóságok azon nyűglődnek,hogy nem tudják azonositani a tilosban járókat hát erre pont jó a zöld rendszám és tiz nap alatt meg van, mert egy hét mire meg jön a regisztrációs szám a többi pedig megy az okmányirodán.
Csak egy dolog amit ezzel is csinálni kell:
AKARNI KELL!!!!!!
Maguktól nem fogják kiküldeni azzal a szöveggel,hogy TESSÉK KEDVES LEGÁLISANQUADOZÓ KÜLDÜNK NEKED RENDSZÁMOT!
Fizetni is kell érte úgy ötvenbe van de lehet kilencvenért is de ha valaki nem lusta harmincért is megkapja.

Zselének!!!!

Azért mert te nem ismered a szabályokat az nem azt jelenti,hogy nincsenek!
Azzal kezdődik a dolog,hogy ha utánanézel akkor rá fogsz jönni,hogy a quad JÁRMŰ és ha közúti forgalomban szeretnél vele résztvenni akkor azonositó kell rá amit rendszámnak hivnak!
Ha nem tudnád a közút fogalmát akkor megsúgom,hogy a földútak is közutak igy oda is kell a rendszám!
Csak ha van egy magánterületed vagy nagy a kerted ott használhatod a gépedet mindenféle azonositó nélkül de csak OTT!
Tehát ha ezt elmulasztod azért büntetnek meg mert jogtalanul vettél részt rendszámtalan gépeddel a közút használatában.
Ehhez kapcsolodik még a gép biztositása mert rendszám nélküli gépre nem lehet érvényes biztositást kötni csak a robogók a kivételek.
De ez még nem minden mivel rendszámos járműnél a megfelelő kategóriás jogositvány is kötelező a quad vezetéséhez A-s jogsi szükséges igy ennek hiányában ezért is megbüntethetnek,és a büntetési tételek elég húzósak mostanság!
Tehát a quadozás nem abból ál,hogy tudod hol kell belerakni a benzint ennél kicsit több ismerettel kell rendelkezni.
Kérdezősködjél "okos"rendőr barátodtól mekkora büntetést kaphatsz mert ha igy gondolkodol elkezdhetsz gyűjteni rá!
És hidd el ha nem álsz meg vagy menekülsz te húzod a rövidebbet vagy más akit utánad elkapnak ,de lehet veled fognak keménykedni mert elötted meglógott valaki!
Vannak tehát szabályok és ha nem tudod ezeket inkább nézzél utána mert sok pénzedbe kerülhet ha tudatlan vagy!
És megint irom nincs veled ezen kivül semmi bajom nem személyeskedni akarok de ezen a te fajta hozzáálláson változtatni kell mert a helyzetünk egyre dúrvább és rossz irányba megy!
Remélem megértettél!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nagyfefa 2008.04.12. 07:20-kor.
Nagyfefa

HozzászólásSzerző: Nagyfefa Dátum: 2008.04.12. 07:14

"A quadosok mindenhonnan ki vannak tiltva,akkor mi a f...ért engedik h megvegye a paraszt a gépet 1-2 milláért ,ha nem használhatja sehol??? Na sztem itt kezdődik a probléma..."

Zselé

erről még annyit,hogy senki nem kényszeritett se téged se mást arra,hogy quadot vegyél "1-2milláárt"de ha megvetted a MEGLÉVŐ SZABÁLYOKAT BE KELL TARTANI!
Lehet venni lőfegyvert is a piacon de annak használatára is vonatkoznak szabályok ugyan ez a helyzet a quaddal is mert ez nem játékszer hanem KÖZÚTI GÉPJÁRMŰ!
És igazad van mert a rendszámtalan quadosok valóban ki vannak tiltva a közútakról!
És a probléma ott kezdődik,hogy ez neked probléma!
Nagyfefa

HozzászólásSzerző: legálisanquadozni Dátum: 2008.04.12. 07:33

Nagyfefának

Kiváncsi lennék az én LTR-450 emet és a sok hasonló quadot mikor néznék önjáró erdészeti gépnek!
És ha sikerűlne is őket ezzel átvágni és rendszámot rakni rá elég szarúl néznék ki 45 Km/h-val a közúton egy ilyen géppel.
Úgyhogy jöhet nekem akárki ilyen dumával, hogy csak akarni kell az elmehet a p*****a.
A németek olyan hülyék szerinted hogy ott is zöld rendszámmal járkálnak!!!!
legálisanquadozni

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2008.04.12. 07:40

legálisanquadozni írta:Nagyfefának

Kiváncsi lennék az én LTR-450 emet és a sok hasonló quadot mikor néznék önjáró erdészeti gépnek!
És ha sikerűlne is őket ezzel átvágni és rendszámot rakni rá elég szarúl néznék ki 45 Km/h-val a közúton egy ilyen géppel.
Úgyhogy jöhet nekem akárki ilyen dumával, hogy csak akarni kell az elmehet a p*****a.
A németek olyan hülyék szerinted hogy ott is zöld rendszámmal járkálnak!!!!

Ez magyarország, itt minden így működik sajnos. De a quadokon is egyre többet lehet majd látni Román, Szlovák, esetleg Német rendszámot. Egyrsézt mert meg van oldva, másrészt mert még olcsóbb is.
Amúgy itthon is kapsz rendszámot, csak ugye belekerül a záradék, így meg ki az a hülye akki ennyoi pénzért forgalomba helyezi.
frpeter
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Nagyfefa Dátum: 2008.04.12. 07:59

Legálisanquadozni?

Ha akarod egy hét alatt meg van a zöld rendszámod és sportgépnél vontatót kell megjelölni amihez egy vonószem szükséges semmi más!
De te nem mered magad vállalni és ez itt a probléma semmi más!
De továbbmegyek gondolom ÖNKÉNTES AZONOSITÓD sincs amit kétezer-ből megkapsz?
Külföldön is ismerik és használják a zöld jellegű rendszámot mert ez nem magyar szabadalom hanem EU-s találmány és azóta is van nálunk csak sokan ezt nem ismerik még az okmányirodában dolgozók sem!
Egyébként meg az,hogy te egy olyan gépet vettél,hogy nincs rendszáma a saját hibád!
Lehet venni LTZ-t dögivel rendszámmal csak hát nem akarásnak nyögés a vége!
Te is azok közé tartozol akiknek az löki meg az adrenalinszintjét ha rendszám nélkül megy!
Erre majd akkor is gondolj ha egy kerek összeggel fogják ezt a dolgodat dijjazni!

És ne csodálkozzunk rajta ha sokan szabályra szaró vadállatoknak tartanak minket mert mint a példa mutatja vannak páran köztünk ilyenek!
Nagyfefa

HozzászólásSzerző: legálisanquadozni Dátum: 2008.04.12. 10:09

Nagyfefa

Ugye nem gondolod, hogy én olyan vagyok aki azért vette meg a quadját, hogy adrenalin szintjét a közúton rendszám nélkül közlekedve növelje!
Jobb ha tőlem tudod életemben nem mentem 10km nél többet közúton azt is csak szükségből tettem, nem volt más lehetőségem!!
Én is azt szeretném elérni, hogy legálisan normális rendszámmal megkötések nélkül lehessen közlekedni vele. Nekem eszembe se jutna tiltott vagy erdészeti magánterületen közlekedni a quaddal, ha mindezek adottak.
Remélem tisztán elmondtam mondanivalóm és megértetted!!!!!!!!!
legálisanquadozni

HozzászólásSzerző: Zselé Dátum: 2008.04.12. 10:23

FORGALOMBA HELYEZÉS:

Négy kerék (hány szoba és hány gyerek?) - nulla rendszám. Vagy mégis? Nézzük, hogy miképp nyilatkozik erről a KRESZ:

Ha a gépjármű össztömege meghaladja a bűvös 550 kilogrammot és négy kerékkel rendelkezik, akkor az személygépkocsi. Csakhogy a quadot a jog nem sorolja a járművek közé. (A kézikocsit és a Bagaméri fagylaltos triciklijét igen.) Ha viszont nem jármű, akkor nem adható ki rá rendszám. Jellegéből fakadóan a quad nem is egy aszfaltbetyár, de ha valakinek ellenállhatatlan vágya van arra, hogy egy ilyennel menjen le a trafikba, akkor egy kis utánajárással el tudja intézni.

A quad vizsgáztatásához szükséges papírok:
- Kérelem, hogy az illetékes közlekedési felügyelet a quad egyedi forgalomba helyezését engedélyezze.
- Igazolás a gyártótól vagy a forgalmazótól, hogy a fék, a világítás és a futómű az EU jogszabályoknak megfelel.

Az utóbbi papír persze nem elég, a forgalomba helyezendő quadnak rendelkeznie kell pl. dudával, kapcsolható távolsági fényszóróval és persze közúti közlekedésre alkalmas gumikkal. És máris jönnek a gondok, a quadot át kell gumizni, a refikapcsolónak helyet találni... Az Amerikából érkező magánimport quadok átalakítását el se kezdjük, ezek forgalomba állítása egyenlő a lehetetlennel.

Ha a papírok meg vannak, jöhet a vizsga (mintha jármű lenne), és utána ki lehet váltani a "A" rendszámot. Vezetni viszont csak bukósisakban lehet, és csak a nagy A-s jogsival. Azért bukóban, mert nincs biztonsági öve. Azért motoros jogsival, mert könnyebb, mint 550 kg. Ha egy óriás quadot találunk, amelyiknek a megengedett legnagyobb össztömege meghaladja az 550 kg-ot, akkor viszont csak B-s jogsival vezethetjük. A1 vagy Akorl. jogosítvánnyal még az 50 cm3-nél kisebb quad sem vezethető.
Azért senki ne gondolja, hogy 1-2 éven belül quadok árasztják el az oszág közútjait. Ezek a járművek az esetek 90%-ban csak azért kapnak rendszámot, hogy a hiteligénylés megoldható legyen.
Forrás: http://gportal.hu/gindex.php?pg=717442& ... e168d1bdf5

Asszem én is utána járok majd ennek a dolognak... Még jó,h a rokonom itt a Közlekedési Felügyelet főnöke :pp: :lol:
Zselé

HozzászólásSzerző: Nagyfefa Dátum: 2008.04.12. 10:44

legálisanquadozni írta:Nagyfefa

Ugye nem gondolod, hogy én olyan vagyok aki azért vette meg a quadját, hogy adrenalin szintjét a közúton rendszám nélkül közlekedve növelje!
Jobb ha tőlem tudod életemben nem mentem 10km nél többet közúton azt is csak szükségből tettem, nem volt más lehetőségem!!
Én is azt szeretném elérni, hogy legálisan normális rendszámmal megkötések nélkül lehessen közlekedni vele. Nekem eszembe se jutna tiltott vagy erdészeti magánterületen közlekedni a quaddal, ha mindezek adottak.
Remélem tisztán elmondtam mondanivalóm és megértetted!!!!!!!!!

Ha nem vagy olyan miért nem vettél rendszámos gépet vagy teszel rá zöldet?
Nem bántani akarlak de ha egy métert is mész közúton már szabályt szegtél ezt gondolom te is tudod?
Mindannyian szeretnénk legálisan quadozni és rendszámmal elég sok helyen lehet is de ha azt látják mindenhol,hogy rendszámtalan gépekkel mászkálunk és kijelentjük,hogy nem akarunk rendszámot akkor szerinted milyen lehet rólunk a közvélemény?
Pont erre jó jelenleg a zöld és vannak akik nagyon keményen nyomják vele a túrákat és még nem volt problémájuk!
Egyébként meg a biztositás miatt is fontos mert hamar össze lehet szedni 1-2millás kárt is és ez igy zsebből fizetendő!
Nem a személyed ellen vagyok hanem a viselkedésed ellen mert ez nem jó és ezért is tartunk itt! :quad3:
Nagyfefa

HozzászólásSzerző: Nagyfefa Dátum: 2008.04.12. 10:57

Zselé
Gondolom te is tudod,hogy 2005-ig adtak ki rendszámot korlátozás nélkülit quadokra.
Ezen dátum után csak olyat adtak(adnak)amibe beirnak egy korlátozást amivel nem lehet szilárd útburkolaton használni csak nem szilárdon!
Ez egy oltári nagy baromság szerintem mert lakott területen motorral 50-el lehetne menni de ezt korlátozzák mert veszélyes de egyéb úton(kresz nem ismer földútat csak egyéb utat)90-nel lehet repeszteni és ez nem veszélyes és ennyivel lehet menni!
Quadot vizsgáztatni csak úgy lehet ha a teljesitménye nem nagyobb 15kw(21le)-nél!
Ez is nagy baromság mert motor lehet 180le autó is 300 de egy quad nem lehet 21?
Ezt úgy lehet áthidalni,hogy fojtott verziót hoznak forgalomba a hazai kereskedők!
Tehát abban egyetértek,hogy baromság a jelenlegi szabályozás de ez van és nem mondhatjuk azt,hogy ez baromság és minket ezek nem érdekelnek!
Sajnos jelenleg ez van de fog változni jön az új kresz ami már ismeri a quadot és a vezetéséhez valószinüleg B1-es vizsgát fognak kérni mert azt megkötheti a hazai NKH és külföldön is(EU)ez a bevett szokás !
Addig kell használni a zöldet ami ideglenes, de legalább legyen meg a szándék,hogy akarunk rendszámot mert ezzel a nem akarunkkal csak fokozzuk a bajt és mi húzzuk a rövidebbet!
Remélem érted amiről beszélek!
Nagyfefa

HozzászólásSzerző: Zselé Dátum: 2008.04.13. 12:09

Gondolom te is tudod,hogy 2005-ig adtak ki rendszámot korlátozás nélkülit quadokra.
Ezen dátum után csak olyat adtak(adnak)amibe beirnak egy korlátozást amivel nem lehet szilárd útburkolaton használni csak nem szilárdon!
Ez egy oltári nagy baromság szerintem mert lakott területen motorral 50-el lehetne menni de ezt korlátozzák mert veszélyes de egyéb úton(kresz nem ismer földútat csak egyéb utat)90-nel lehet repeszteni és ez nem veszélyes és ennyivel lehet menni!
Quadot vizsgáztatni csak úgy lehet ha a teljesitménye nem nagyobb 15kw(21le)-nél!
Ez is nagy baromság mert motor lehet 180le autó is 300 de egy quad nem lehet 21?
Ezt úgy lehet áthidalni,hogy fojtott verziót hoznak forgalomba a hazai kereskedők!
Tehát abban egyetértek,hogy baromság a jelenlegi szabályozás de ez van és nem mondhatjuk azt,hogy ez baromság és minket ezek nem érdekelnek!
Sajnos jelenleg ez van de fog változni jön az új kresz ami már ismeri a quadot és a vezetéséhez valószinüleg B1-es vizsgát fognak kérni mert azt megkötheti a hazai NKH és külföldön is(EU)ez a bevett szokás !
Addig kell használni a zöldet ami ideglenes, de legalább legyen meg a szándék,hogy akarunk rendszámot mert ezzel a nem akarunkkal csak fokozzuk a bajt és mi húzzuk a rövidebbet!
Remélem érted amiről beszélek!

persze h értem...:) akkor ezt kéne tenni mindenkinek és abból nem lesz szopás
Zselé

HozzászólásSzerző: kotreba Dátum: 2008.07.16. 06:21

Pozsony
|

vről évre emelkedik az olyan balesetek száma, amelyeket négykerekű terepmotorok, úgynevezett quadok sofőrjei okoznak. Egyesek szerint az ilyen járgányokat csak erdei terepen lehetne használni, mások viszont úgy vélik, hogy a közutakon is biztonságosak. Mindenesetre a quadok csak akkor közlekedhetnek közutakon, ha teljesítik a vonatkozó előírásokat.

A hatóságok azt állítják: a tulajdonosok ezt különféle trükkökkel kerülik ki, így nemcsak saját maguk testi épségét, hanem mások életét is veszélyeztetik. Szlovákiában egyre több ilyen négykerekű, homokjárónak is nevezett járművet adnak el. Minél többen vásárolják, annál több lakossági bejelentés érkezik a rendőrségre az újfajta „sofőrök” ellen. A quadosok ugyanis nagy előszeretettel járatják hangosan a motorokat éjszakánként a lakótelepeken, zavarják a kerekezők nyugalmát a kerékpárutakon, nemegyszer védett természeti övezetekben versenyeznek. A négykerekű járgányok tulajdonosaival a fővárosi rendőrségnek is meggyűlt idén a baja – gyakran ugyanis olyan utakon vezetnek, ahova tilos behajtani, például a Duna Pozsonyban kezdődő gátján. „A rendőrök gyakran motorbicikliken járőröznek a gáton, így ugyanis utolérhetik a szabálytalanul közlekedő terepmotorosokat. Ha ezek a sofőrök szabályt sértenek, kétezer koronás pénzbüntetést kaphatnak” – magyarázta Peter Pleva, a fővárosi rendőrség szóvivője. (dem)
KOTREBA---- sok hulye miatt a rendes quados is megszivhatja :!:
kotreba

HozzászólásSzerző: nigger Dátum: 2008.12.02. 21:54

Hát úgylátom hülye nálatok is sok van.
nigger

Quad típusa: Ranger

HozzászólásSzerző: kotreba Dátum: 2008.12.02. 22:02

nigger írta:Hát úgylátom hülye nálatok is sok van.

ne is mond, most sikerült meg1ezni az erdésszel és bemehetünk túrázni az amúgy tiltott helyekre de csak persze kultúráltan nem szemetelve és csak az úton haladva...3hete működik
Majd jönnek ezek a vadbarmok oszt tönkretesznek mindent és ki lesz a hibás, na ki?Kotreba és csapata
kotreba

HozzászólásSzerző: pite Dátum: 2008.12.22. 07:18

Szerintem minden esetben tovább kell menni és nem le alacsonyodni a rendőr szintjéhez
pite

Quad típusa: ltz-400

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2009.10.18. 19:29

Nem akartam neki külön topicot, de érdemes megnézni pontosan hogy is van az utánfutós (E jogsi) törénet.

"B" kategóriával vezethető:
* a 3500 kg-ot meg nem haladó megengedett legnagyobb össztömegű gépkocsi, amelyben a vezető ülésén kívül legfeljebb 8 állandó ülőhely van
* az ilyen gépkocsiból és a 750 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó pótkocsiból álló járműszerelvény
* az ilyen gépkocsiból és nehéz pótkocsiból álló járműszerelvény, feltéve, hogy a nehéz pótkocsi megengedett legnagyobb össztömege nem haladja meg a vonó gépkocsi saját tömegét, és az összekapcsolt járművek megengedett legnagyobb együttes össztömege sem haladja meg a 3500 kg-ot
frpeter
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: schulz0704 Dátum: 2010.04.12. 13:52

Ha nem szilárd burkolatú úton megyek egy 250cc -es quddal (van nagy motor és b-s jogsim is)tegyük fel még a földútban sem teszek kárt...
Megállít a rendőr.Adjak neki jogsit vagy ne mert erre nem kell mert hobbi jármű vagy mi.A lényeg hogy mit tennétek,vagy mi a helyes?Megbüntethet? :?:
schulz0704

Quad típusa: Suzuki Ozark

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2010.04.12. 14:01

Mi a hobbi jármű???
A földes út is közút, hacsak nem magánút. Ugyanaz mintha betonon mennél.
Rendszám nélkül feljelentésre kell számítani jogsitól függetlenül.
frpeter
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: ermi Dátum: 2013.05.12. 16:09

Sziasztok én németországban élek és itt kint vettem egy quadot természetesen rendszámmal rendelkezik itt bárhol használhatom korlátozás nélkül de ha megyek haza 1-1 hosszabb szabira magyarba akkor ott is használhatom ugyan ugy?Persze rendelkezem Németországi lakcimmel is.Ha vki tud vmi infot légyszi irja le.Köszönöm. :nice:
ermi

Quad típusa: kymco mxu 300

Vissza: Jogi problémák